KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15695309
nr 1569 5309
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad -53. Olja på duk, 54x72 cm, yttermått inklusive ram: 74x92 cm
Kondition: slitage
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 9 oktober 2023
kl 20:45:39
5/10 21:49:25